Znajdź nas na Facebooku

Klip obozowy

autobus specjalny

 

Jest kilka możliwości dostania się do Białego Dunajca:

 

1. Niewątpliwie najwygodniejszym są specjalnie zamówione autokary wyjeżdżające bezpośrednio z Wrocławia i/lub Opola dojeżdżające również bezpośrednio do Białego Dunajca.

Zapisy na autokar odbywają się przez formularz zapisowy na Obóz, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję. Potem oczekuj maila, w którym dostaniesz dalsze instrukcje.

 

2. Pociąg/autobusy:
 
Wrocław/Opole -> Kraków
Ten odcinek najlepiej przejechać pociągiem, połączeń jest wiele i od niedawna pociągi jadą przyzwoicie szybko.
 
Kraków -> Biały Dunajec
Ten odcinek zalecamy pokonać autobusem (częste połączenia, o wiele szybciej). Jest wiele połączeń (co godzinę, a nawet co pół) z dworca PKS w Krakowie (RDA - Regionalny Dworzec Autobusowy). Znajduje się tuż przy Dworcu Głównym PKP w Krakowie, schodami pod górę. Docelowy przystanek w Białym Dunajcu zależy od chatki, do której się zapisałeś:
 
  • przystanek "Biały Dunajec Kościół" - Góra Św. Anny,
  • przystanek "Biały Dunajec Urząd Gminy" - Wawrzyny, Horeb, Antoni, Most, Most 2, Karmel, Maciejówka i Redemptor,
  • przystanek "Biały Dunajec Górny" - Przystań/Stygmatyk, Xaverianum, Dominik, Dach.
 

Również FlixBus jeździ z Wrocławia/Opola do Zakopanego - bilety szybko schodzą i zwykle są droższe. Z Zakopanego lub Nowego Targu będziesz musieć dotrzeć do Białego Dunajca prywatnym busem (bardzo częste kursy). 
 
3. Własnym samochodem - musisz wcześniej ustalić z szefem chaty, czy znajdzie się dla Ciebie miejsce parkingowe. Zachęcamy też, żeby zaoferować wolne miejsce w samochodzie na naszej grupie dojazdowej!
 
4. Autostop, blablacar.pl i nasza grupa dojazdowa.

RSS

Administrator

Mateusz Grześkowiak

mati.grzeskowiak@wp.pl