Znajdź nas na Facebooku

Klip obozowy

Duszpasterstwo Akademickie Karmel

Strona DA Karmel

Facebook DA Karmel

Karmelowy Biały Dunajec

 

Duszpasterz:

o. Mirosław Salamoński OCD

 

Adres Duszpasterstwa:

ul. Ołbińska 1, Wrocław

 

Parafia Opieki św. Józefa,

Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia

Szef chaty:

Daria Błaszczyk

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

695 082 525

Adres chaty:

ul. Jana Pawła II 328B, Biały Dunajec

 

Gaździna: Władysława Cudzich

 

O Duszpasterstwie:

👫 Nasze duszpasterstwo liczy około 20-30 osób, przez co możemy tworzyć naszą wspólnotę zwaną rodziną. U nas na pewno zostaniesz zauważony i od razu wprowadzony w towarzystwo. Naszym DuszPasterzem jest wspaniały człowiek - Ojciec Mirek, od którego aż bije moc miłości. 

 

🤎 W ciągu roku spotykamy się w niedzielę na Adoracji o 19:00, Mszy Świętej o 19:30 i wspólnej Agapie. W tygodniu spotykamy się również we wtorki i czwartki, gdzie po Mszy odbywają się różne konferencje naszego Duszpasterza - Ojca Mirka, innych Karmelitów, Lectio Divina oraz spotkania integracyjne. Bardzo ważna jest dla nas duchowość karmelitańska.

 

🙏🏻 Najważniejszym wydarzeniem w ciągu miesiąca są Noce Nikodemowe, czyli całonocne Adoracje Najświętszego Sakramentu. Odbywają się one w ostatnią sobotę i niedzielę miesiąca, trwają od 22 do 6 rano. Jesteśmy jedynym Duszpasterstwem, w którym takie Adoracje są co miesiąc. W ciągu roku organizujemy również wyjazdy w góry, na rekolekcje oraz Karmelitańskie Dni Młodych. 

 

😇 Na obozie najważniejsza jest modlitwa, w tym poranna jutrznia oraz spotkanie z Bogiem, bez tych fundamentów byśmy nie mogli się tam spotkać. Zaraz obok jesteś Ty, tak właśnie. Co to za obóz bez uczestników. Dużą uwagę skupiamy na każdej osobie, aby czuła się dobrze w naszej karmelowej chacie. Z racji tego, że nie jesteśmy dużą grupą możemy się szybko zintegrować i wspólnie przeżywać nasze wyjścia w góry, wspólne modlitwy, zabawy.

 

🥟 Do tej pory naszym najbardziej popisowym wydarzeniem kulinarnym było lepienie pierogów. Okazuje się, że może być to lepsza zabawa niż wyjście do knajpy, czy granie w planszówki.

 

🍬 Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do dołączenia do naszej Karmelowej rodziny. Jeśli chcesz poznać nas, naszą duchowość karmelitańską, czekamy na Ciebie i nasze wspólne spotkanie. Zrobimy wszystko, byś poczuł się u nas jak najlepiej, w końcu od tego jest Karmel. Do zobaczenia oraz wiele dobra!

 

RSS

Administrator

Mateusz Grześkowiak

mati.grzeskowiak@wp.pl