Znajdź nas na Facebooku

Klip obozowy

Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie Antoni

Facebook FDA Antoni

Chata FDA Antoni

 

Duszpasterz:

o. Jarosław Zatoka

 

Adres Duszpasterstwa:

al. Kasprowicza 26, Wrocław

 

Szefowa chaty:

Weronika Baran

 

Adres chaty:

ul. Jana Pawła II 295A, Biały Dunajec

 

Gazdowie: Halina i Krzysztof Dziubek

 

O Duszpasterstwie:

 

Wrocławskie Karłowice, to właśnie tam przywitają Was słowa "Pokój i Dobro". Nasze Duszpasterstwo działa przy klasztorze franciszkanów. Może nie jesteśmy największym duszpasterstwem, ale jeśli szukasz wspaniałych ludzi to jest ich u nas co nie miara. 

 

Podążając śladami świętego Franciszka, dzielimy się tym co mamy: talentami, naszymi sercami i Bożą radością. Spotykamy się we wtorki, środy, czwartki i w niedzielę. Rozwój duchowy zapewniają nam przede wszystkim wspólne Msze Święte, którymi rozpoczynamy każde spotkanie, a także wtorkowe „Słowo życia” i środowe jutrznie. 

 

„Luźne Środy” to czas na rozwój lub na integrację. Właśnie wtedy odbywają się między innymi spotkania z gośćmi, konferencje franciszkańskie, wieczory filmowe czy też „akcje dobro”. Za to czwartki są okazją do spotkania się przy stole podczas kolacji. 

 

Po całym roku w podziemiach (spotykamy się w tzw. Schronie), miłą odmianą jest dla nas zdobywanie szczytów Tatrzańskich Gór! Poza wędrówkami na Białym Dunajcu lubimy muzykować, uprawiać różne sporty i spędzać czas nad rzeką. Nasi kulturalni zadbają o to aby wieczory nie były nudne!

 

Każde danie wychodzące z kuchni jest wyjątkowe, jednak czym byłby Biały Dunajec bez przepysznych kanapek na trasie (u nas są podobno najlepsze 😉 ). Kanapki według przepisu:  „tyle czekusia 🤏🏼, tyle dżemusia 🤏🏼 i tajemniczy składnik” gwarantują powodzenie na każdym górskim szlaku. 

 

Jeśli chcecie poznać nas bliżej to pojedźcie z nami na Biały!

 

RSS

Administrator

Mateusz Grześkowiak

mati.grzeskowiak@wp.pl